- Advertisement -

Acer Nitro VG272UV Monitör İncelemesi

0 213

2021 yılında oyun monitörlerini veya en iyi oyun monitörleri konusunu araştıranlar için Yeni Acer Nitro VG272UV model monitör, değerlendirilmesi gereken bir seçenek olacaktır. Çünkü bu monitör, 170 Hz resim yenileme frekansına sahiptir. Ekran boyutu 27 inç olarak geliyor ve 2560 × 1440 piksel çözünürlük destekleyerek oyun konforunu maksimum seviyede yaşamanıza olanak sağlıyor.

 

Cihaz Beyaz-LED + KSF Fosfor Katmanı arka ışık teknolojisini kullanıyor. 1.07 milyar renk seçeneğini destekliyor. 2 × HDMI 2.0; 1 × Display Port 1.4 girişleri olan bu monitör, 1 × 3,5 mm kulaklık çıkışı ve 2×2 watt hoparlör taşıyor. Cihazın saatte tükettiği enerji 41 watt olarak oldukça tasarruflu görünüyor. 4.58 Kg toplam ağırlığı ile hafif bir tasarım olduğunu gösteriyor.

 

Yeni Acer Nitro VG272UV Monitör Özellikleri

 

Cihazı satın aldığınızda Schuko fişli güç kablosu,1 adet HDMI kablosu, Display Port kablosu, kullanım kılavuzu, garanti belgesi gibi belgeler gelecektir. Acer Nitro VG272UV model monitör uzun süreli kesintisiz kullanım için dizayn edildi ve ekranın arkasında, üstte havalandırma delikleri bulunan bir çıkıntı içeriyor.

Monitör kasasının altında arka kısımda bağlantı ve kontroller için gerekli olan konektörler bulunmaktadır. ACER bu modelinde de geleneklere uyarak mini joystick ve 2 ayrı düğme monte etti. Ekranı kolayca yönlendirebilmek için özel çentikleri de bulunuyor. Oyuncular için konforun zirvesini amaçlayan ACER bu yeni model monitöründen oldukça emin. Metal kaide üstüne oturtulan platform, tasarımı şıklaştırma için plastik bir kaplama ile kapatıldı. Yıldız uçlu bir tornavida ile monitörü kolay ve hızlı bir şekilde metal kaideye oturtabilirsiniz. Firma, kullanıcılar için -5 ile 20 derece eğim açısı ayarlama özelliği getirdi.

Monitörde renk kontrast ve diğer ayarların kolayca yapılabilmesi için kullanıcı dostu bir menü yerleştirildi. Bu menü ile parlaklığı, kontrastı, siyah dengesini, mavi filtreyi ayarlayabilirsiniz ayrıca daha ayrıntılı ayarlar olan dinamik kontrastı, HDR modunu ve yüksek keskinlik modunu etkinleştirebilirsiniz

 

Yeni Acer Nitro VG272UV Monitör Fiyatı

 

Yeni oyun monitörü Acer Nitro VG272UV fiyatı 3.200-3.500 TL arasında değişiyor. Rakip şirketlerin oyun monitörü fiyat skalası da 3.000 TL ile 5.000 TL arasında değişiyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.