Clubhouse davetiyesi nasıl alınır?

0 23

Clubhouse davetiyesi nasıl alınır?

Yöntem #1: Bireysel davetiye

Clubhouse uygulamasına dâhil olmak isterseniz, uygulamayı daha önceden kullanan bir kişiden davet almalısınız. Benzeri bir uygulama, ilk ortaya çıktığında gmail tarafından da uygulanmıştı. Başlangıçta, bu uygulamaya kayıt olan her kişiye, göndermeleri için sadece iki davetiye verilmektedir. Kullanıcının uygulamayı kullandıkça, ilave davetiye kazanma hakkı artıyor. Bekleme listesine girmeden üye olmak için tek seçenek, üye olan birinin size davetiye göndermesidir.

Yöntem #2: Diğer sosyal medya platformları

Çevrenizde Clubhouse uygulamasını kullanan herhangi bir kişi yoksa, üzülmeyin. Instagram ve twitter sosyal medya platformlarından davetiye istemeyi deneyebilirsiniz. #Clubhouse hashtagi kullanarak, platformlarında paylaşım yaparsanız; sizin paylaşımınıza dikkat eden bir kişi size davetiye yollayabilir.

Yöntem #3: Clubhouse üyesi arkadaşlar

Son olarak diğer bir yöntem de; Clubhouse uygulamasını cep telefonunuza indirerek davetiye almanızdır. Çok sayıda arkadaşınız varsa, Clubhouse platformuna dahil olmak için kesinlikle bu yöntemi denemelisiniz. Şöyle ki; uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı adı belirleyiniz; hesabınızı onaylayınız. Hesabın onaylanması SMS yoluyla olmaktadır. Eğer arkadaş listeniz içerisinde Clubhouse kullanıcısı varsa, sizin uygulamaya katıldığınızı haber alırlar. Sonrasında size uygulamaya erişim izni veriler; siz de böylece Clubhouse kullanıcısı olursunuz.

Clubhouse Nedir?

Kullanıcılar oluşturulan özel sohbet odalarında birbirleriyle yazılı veya görsel ileti olmadan, sadece sesli iletişim içinde olabiliyorlar. Clubhouse platformunda birçok konuya göre odalar oluşturulmuştur ve size üye olurken ilgi alanlarınız sorulur. Özel sohbet odalarında konuşulanları istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz ancak siz de konuşmak isterseniz konuşmak istediğinize dair el kaldırırsınız, moderatörden izin alırsını ve konuşmaya dâhil olabilirsiniz.

Yıllardır alıştığımız sosyal ağ platformlarında, kullanıcılar çok fazla miktarda yazılı ve görsel içerikler ekleyebiliyorlardı. Ancak bu durum ortamın kirlenmesine neden olmaktadır. Clubhouse platformuna birkaç yoldan davetiye alarak üye olabiliyorsunuz. Clubhouse uygulamasında diğer platformlarda oldu gibi yorum ve beğeni yapamıyorsunuz. Şu anda sadece iOS tabalı program kullanan cep telefonları sahipleri bu uygulamadan faydalanabiliyorlar. Uygulama şu anda android cihazlar için mevcut değil ancak geliştirilmesine devam ediliyor. Platformun henüz Playstore üzerinde resmi bir uygulaması yoktur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.