- Advertisement -

Efsane Kurtlar Vadisi dizisi geri dönüyor!

0 235

Televizyon tarihine damga vurmuş Türk dizilerinden biri olan Kurtlar Vadisi’nin, eski bölümleri bile çokça ilgi görürken; efsaneleşmiş dizinin yeni bölümleriyle Show TV ekranlara geri dönmeye hazırlandığı açıklandı. Gelin ‘Kurtlar Vadisi Dizisi Geri mi Dönüyor’ sorusunun cevabını başrol Necati Şaşmaz’dan dinleyelim.

Kurtlar Vadisi, yapımında Osman Sınav ve Raci Şaşmaz’ın görev aldığı, Türkiye’nin siyasi konularının ele alındığı uzun soluklu Türk film ve dizi serisidir. 15 Ocak 2003’te ilk kez Show TV ekranlarında yayınlanan dizi, gündemde olan politik konuları ele alan bir aksiyon dizisi olan Kurtlar Vadisi, 97. Bölümüyle final yaparak son sezon transfer olduğu Kanal D ekranlarına veda etmiştir.

17 Şubat 2007 yılında yayınlanan Kurtlar Vadisi’nin devam niteliğinde olması planlanan Kurtlar Vadisi Terör dizisinde Türkiye’deki terör olayları ele alınmış, ancak aldığı tepki mesajları dolayısıyla RTÜK tarafından 2.bölümünden sonra kaldırılmıştır.

Pana Film tarafından yapılan Kurtlar Vadisi ve Kurtlar Vadisi terör dizilerinin devamı niteliğinde olan Kurtlar Vadisi Pusu, derin devlet, küresel güç çatışmaları gibi konuları ele almıştır. 2007 yılında yayınlanmaya başlamış olup 2016 yılına kadar devam etmiş dizi, 300 bölüm sürmüştür.

Aynı zamanda 2006 yılından 2017 yılına kadar birçok filmi çekilmiştir. 2006 yapımı Kurtlar Vadisi Irak, pahalı bir bütçeye sahip olmasıyla çokça konuşulmuştur. 20 Kasım 2009’da vizyona giren Kurtlar Vadisi Gladio filminde, Türkiye’nin yakın geleceğine etki edecek olaylar olacağı konusu işlenmişti. İsrail-Filistin çatışmalarını ele alan film Kurtlar Vadisi Filistin, 28 Ocak 2011’de tüm dünyada gösterime girmiştir. Yapımcılığını Necati Şaşmaz’ın üstlendiği serinin son filmi Kurtlar Vadisi Vatan’da ise 15 Temmuz Darbe Girişimi konusu ele alınmıştı.

Kurtlar Vadisi Kaos’la Sevenlerine Müjde Verdi

Başrolünü ünlü oyuncu Necati Şaşmaz’ın üstlendiği Kurtlar Vadisi, serisine yeni bir diziyle devam edeceklerini duyurdu. Ekranlara Kurtlar Vadisi Kaos ismiyle çıkmaya hazırlandıklarını açıklayan Necati Şaşmaz bakın dizi hakkında ne açıklamalarda bulundu;

Kurtlar Vadisi Kaos diye bir dizimiz olacak. Şubat ayında yayınlanacak, yakında fragmanlarını izleyiciyle buluşturacağız. Senaryosu bitti tabii ki üstünde değişiklikler olacaktır, gündeme bağlı olarak. Dizide kaos yönetimi ideolojisini inceledik. Dünyayı kaosa yönlendirip kaosla yönetme ideolojisi. Biz de bu kaos yönetiminden nasıl çıkış sağlayabiliriz, sonuçları ne olur bunları anlatmaya çalıştık.” diyerek sevenlerine yeni dizinin müjdesini verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.