- Advertisement -

Facebook Türk Zanaatkârlara Dijitalleşme Eğitimi Vermeye Hazırlanıyor

0 177

Facebook Türk Zanaatkârlara Dijitalleşme Eğitimi Vermeye Hazırlanıyor

 

Dijital çağa geçilmenin ardından Zanaat işlerinde aksaklıklar ve gerilemeler görülmeye başlandı. Söz konusu durum sadece Zanaat işlerinde değil Dijital alanda bulunmayan bütün işler için geçerli durumda.

Dijital çağa geçişin ardından müşterilerin de büyük bir çoğunluğu dijital alanda yer almaya başladı. Eskiden olduğu gibi artık marketlere ya da belirli alanlara giderek alışveriş yapma devri neredeyse kapandı. İnternet üzerinden tek bir tıklama ile neredeyse satın alınamayacak hiçbir ürün ve hizmet bulunmuyor.

 

Facebook bu konuda adım atarak, Türkiye de bulunan ve dijitalleşmeden etkilenerek satışlarında düşüklüklere gitmek zorunda kalan Zanaatkârlara ücretsiz şekilde dijitalleşme eğitimi verecek. Verilecek olan eğitim sonrasında esnaflar dijital ortamda ayakta durmanın püf noktalarını öğrenebilecek.

“Zor Zanaat” Programından 50 Usta Yararlanabilecek

Facebook bu eğitiminin adına “Zor zanaat eğitimi” adını vermiş durumda. Söz konusu eğitime ülkemizin farklı alanlarından 50 farklı usta katılabilecek. Söz konusu sayı ilk zamanlarda az gözükebilir ancak bu konu hakkında açıklama yapan Facebook, Pandemi durumlarının düzene girmesinin ardından bu sayılarda ciddi artış olacağı yönünde açıklamalarda da bulundu.

Facebook Afrika, Orta doğu ve Türkiye bölge başkanlığını yapan Derya Matraş yaptığı açıklamalarda “Arada kalmış ve hak ettiği değerleri alamayan ustalar için adımlar atacağınız. Yok olmak üzere olan meslekleri sadece ülkemizde değil diğer ülkelerde de gözeterek dijital çağa ayak uydurmalarını sağlayacağız.” Sözlerinden bahsetti.

Hayata Geçecek Proje ile Yüksek Satış Oranları Bekleniyor

 

Facebook attığı adım sonrasında hayata geçireceği proje sayesinde yüksek satış oranlarını elde edeceklerini bildirdi. Söz konusu dijital alanda hizmet verecek olan ustalar artık dükkânlarının bulunduğu konumdan ziyade internet ortamında bulundukları konuma önem gösterecekler.

İnternet üzerinden sipariş alabilecek, istenileni yapabilecek ve hatta adreslerine kargo ile gönderim yapabilecek olan ustalar daha büyük işler için de sosyal medyayı kullanabilecek. Reklam verme eğitiminden paylaşım eğitimine kadar kapsamlı olacak ücretsiz eğitim içinde arama motoru konusunda da eğitimler verilecek.

Eğitimden yararlanan ustaların ilk etapta satışlarını Facebook üzerinden yapması hedefleniyor. 3 Milyardan fazla kullanıcıya sahip olan platform üzerinde satış yapacak olan ustalar kısa sürede kar oranlarını arttırabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.