- Advertisement -

GTA 6 bekleyenleri heyecanlandıracak mail

0 205

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

 

GTA serisine ait ilk oyun, 2013 yılından beri PC ve konsollarda oynanmaktadır. Gerçek ortamı andıran grafik alt yapısıyla ve oyunun düzeniyle kısa bir süre içinde milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan oyun, 6 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Ancak yıllardır online oyun piyasasında olan, bilindik şehir, karakterler ile tanıdık ekranlar üzerinden giden GTA serisi oyunlar, artık kullanıcılarına kabak tadı vermeye başladı. GTA’nın yeni oyununun merakla beklenmesine karşın, oyunun yazılımcısı Rockstar Games, yıllardır yeni oyunu piyasaya süremedi. Bunun en önemli nedeninin şirketin online oyunlara öncelik vermek istemesi, tüm enerjisini de online oyunlara ayırmak istemesinden kaynaklanıyor.

 

Rockstar Games, GTA&’nın piyasaya ne zaman sürüleceği ile ilgili resmi açıklama yapmadı. Ancak şirketin eski çalışanlarından birinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, oyunun geliştirme aşamalarının henüz tamamlanmadığı söylendi. Rockstar Games, yeni nesil konsolların piyasaya çıkış tarihine kadar oyunu yetiştirmeye çalışıyor, böyle bir söylenti var, bu söylentinin gerçek olabileceğini düşünürsek en erken 2022 tarihinin ilk ayları olabileceği düşünülüyor. Şu andaki söylentilere göre oyunseverler, PS5 ve Xbox Series X‘te oyunu oynayabilecekler.

 

 

 

GTA 6da Ana Karakter Kim Ve Yeni Mekan Neresi Olacak?

 

GTA oyun serisinde şimdiye kadar kadın ana karakteri yok.Çünkü oyunun konsepti Amerikan Rüyası’nın sadece erkek karakterler tarafından sağlanabileceği üzerinde durulmuştu. Leslie Benzies ile Rockstar Games yollarını ayırınca, GTA6 serisinde kadın ana karakter gelebilir diye düşünülüyor. Şu anda kulislerde kadın karakter seslendirmesinin Eva Mendes tarafından yapılacağı da konuşuluyor.

 

GTA serisi oyun şimdiye kadar hep Amerika üzerinde durdu. Ancak yeni oyunda, farklı ülkelerin olacağına dair bir söylenti var. Londra, İstanbul ve Tokyo konuşulan şehirler arasında. Başka söylentiler de oyunun Liberty City, Los Santos, Vice City şehirlerinde geçeceğini söylüyor.

 

GTA 6 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

 

GTA’nın PC, PlayStation 4, Xbox One platformları için çıkacağı söyleniyor. Şirket her bir platform için ayrı bir fiyatlandırma politikası öngörmüş. PC’de 59,99 €; PS 4’te 69,99 €, Xbox One’da ise 69,99 € olarak fiyat öngörülmüş.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.