- Advertisement -

Instagram Hesabı Nasıl Silinir

0 218

Sosyal ağların yaygınlaşmasıyla, birçok sosyal paylaşım platformu da insanların sürekli dikkatini çeken ve deneme ihtiyacı hissettikleri mecralar haline geliyor. Ancak zaman zaman yeni bir platform denemek ve memnun kalmama sonucu hesabı kapatma isteği doğabiliyor.

Fotoğraf paylaşımının oldukça popüler olduğu sosyal ağlardan biri olan Instagram hesabı  da kullanıcıların zaman zaman hesabını kapatma veya doğrudan silmek istediği mecralardan biri haline gelebiliyor. Bu durumda Instagram hesabının nasıl silineceği kullanıcıların öğrenmeleri gereken konulardan biri haline geliyor.

İlk Olarak…

Instagram hesabınızı silmek için ilk olarak instagram oturumunuzu açın, sonrasıda instagram hesabını silmek  için linke tıklayın.

Ardından açılacak olan sayfada, hesabınızı neden silmek istediğiniz sorusunu yanıtlayarak işleme devam edin. Ancak bu sayfada hesabı tamamen silme işlemi öncesinde şifre ile doğrulama yapmanız istenecek ve sonrasında işlemi onaylamanızın ardından, instagram hesabınız aynı kullanıcı adı ile açılmamak üzere silmiş olacaksınız.

Şu anki instagram kullanıcı politikasına göre silinen hesaba ait kullanıcı adı tekrar kullanılamaz. Ancak instagram bu yayın politikasını değiştirirse aynı kullanıcı adı ile ilerleyen zamanlarda tekrar hesap açabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.