- Advertisement -

iPhone 13 Geliyor! İşte iPhone 13 Özelliklerine Dair Bilinen Her Şey

0 240

Apple bir kaç ay önce iPhone 12 serisini satışa sundu. Bu seri ile yüksek satış rakamlarına ulaşan Apple 2021 Eylül ayında tanıtılması planlanan iPhone 13 serisinin hazırlıklarına başladı bile. Iphone 13 serisiyle de yüksek satış rakamları yakalamak isteyen Apple, bu seriyi amiral gemisi olarak tasarlamak istiyor. Eylül ayında tanıtılması planan iPhone 13 serisinin özellikleri şimdiden konuşulmaya başlandı bile.

IPhone 13 Özellikleri Neler

İphone 12 serisinde iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max olmak üzere dört telefon çıkaran Apple iPhone 13 serisinde de 4 telefon çıkarmayı planlıyor. Ana olarak 12 telefon tasarlayan Apple’ nın iki de pro model çıkarması planlanıyor. Iphone 12 serisinde köşeli tasarıma geçen Apple’ nın aynı tasarım çizgisini iPhone 13 serisinde de sürdüreceği konuşuluyor.

Apple’ nın X serisinden beri kullandığı ve kullanıcıları ikiye bölen çentiğin ise iPhone 13 serisinde küçültülmesi planlanıyor. Yine X serisiyle beraber parmak izi tanıma özelliği yerine yüz tanıma özelliğine geçis yapan Apple 13 serisinde kullanacağı ekrana gömülü parmak izi okucusuyla beraber tekrar parmak izi tanıma yöntemine geçmeyi düşünüyor.

Iphone 13 serisinin en çok konuşulan özelliği ise şarj girişinin olmayacak olması.

Şarj Girişi Olmayan iPhone 13

Apple iPhone 12 serisinde kutudan kulaklığı ve şarj cihazını kaldırmıştı. Kullanıcılar iPhone 12 serisinden bir telefon satın aldıklarında şarj cihazını ve kulaklığı ayrıca almak durumunda kaldılar. Eylül ayında çıkacak olan iPhone 13’ te ise şarj girişinin tamamen kaldırılacağı konuşuluyor. Apple iPhone 13 serisiyle beraber kablosuz şarja daha çok önem vermeye başlayacak. Kablosuz şarjın yaygınlaşmasıyla beraber telefon kullanıcılarının prize bağımlılık durumu da kalkacak gibi görünüyor.

Apple iPhone 12 serisinden şarj aletini çıkardıktan sonra Samsung ve Xiaomi gibi rakip firmalar da kutularından şarj aletlerini çıkarmaya başladılar. Apple’ ın iPhone 13 serisiyle yapacağı şarj girişini kaldırma hareketinden sonra ise diğer firmalarda da şarj girişinin kaldırılacağı ön görülüyor. Bu sayede kablosuz şarjın yaygınlaşması ve priz bağımlılığının son bulması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.