- Advertisement -

Samsung Cloud Kapanıyor

0 546

Samsung Cloud Nedir?
Samsung Cloud, verilerinizi yükleyebileceğiniz bir bulut sunucusudur. Google Drive, iCloud, OneDrive gibi hizmetlerden birisi olan Samsung Cloud, sadece Samsung telefon ve tabletlerde çalışmaktadır. Samsung Cloud başından beri büyük dosyalar depolama amacı taşımadı. Telefon formatlanırken verileri depolamak, fotoğrafları yüklemek ve ufak dosyaları sunucuda barındırmayı amaçlıyordu. Kullanıcılar da kendisine verilen alan doğrultusunda ne yapmak isterse yapıyordu.

Samsung Cloud Kapanıyor Mu?
Aslında şu noktada Samsung Cloud kapanıyor demek için çok erken, kapanma süreci başlıyor diyebiliriz. Samsung, Onedrive ile işbirliğini başlattı. Ağustos ayında yapılan duyuruya göre Samsung Galleri’nin OneDrive ile senkronize edilmesi ile fotoğrafların ve videoların otomatik olarak Microsoft’un OneDrive sunucularına depolanması başladı.
TizenHelp konuyla alakalı detaylı bir rapor hazırladı. Raporda Samsung Cloud’un kapanması değil, değiştirildiği ibaresi yer aldı. “Müşteriler OneDrive hizmetlerini akıllı telefonlarında veya diğer cihazlarda kullanmayı seçtiklerinde tekrar değiştiremezler. Bulut hizmetini kapatmak Samsung Drive’ın sonunun başlangıcı olabilir.” Raporda ayrıca; verilerini OneDrive sunucularına yüklemek istemeyen kullanıcıların bulut hizmetinden faydalanamayacağı, sadece kendi depolama alanlarıyla yetineceğine de değinildi.
Samsung’un Microsoft’la bu işbirliğinin arkasında daha büyük yatırımlar olabilir. Şuan resmi olarak duyurulan kısım Güney Kore’deki Note 10 kullanıcılarının galerisinin otomatik olarak OneDrive’a yüklenmesi. Muhtemelen yakın zamanda diğer ülkelerde de bu başlatılacak. Samsung ilk olarak kendi ülkesinde bunu uygulayarak tepki ölçüyor olabilir. Aşırı kötü tepkilerle karşılaşmazsa bir değişim sürecinin ardından Samsung Cloud’u kapatabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.