- Advertisement -

Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus Tanıtıldı!

0 210

Galaxy S21 Ultra hakkında birçok detay ortaya çıkıyor. Samsung’un 2020 senesindeki amiral gemisi modellerini kapsayan S20 grubunun yeni nesil çeşidi olan S21 serisi, daha şimdiden beklenmeye başladı bile. Bu içerikte Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus ile alakalı meydana gelen tüm ayrıntıları inceleyeceğiz.

2021 senesinin Samsung bazındaki ilk amiral gemisi, S21 ailesi oldu. Senenin ilk Unpacked etkinliği içerisinde; Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus modelleri tanıtıldı. Üst segment olan akıllı telefonların bu seneki öne çıkan ürünlerinden olacak S21 serisi, hem ülkemizde hem de dünya genelinde herkese hitap edebilmeyi hedefliyor.

Samsung 2021 senesinde tasarıma çok daha fazla önem vermeye başladı. Bu durum, her bir telefonundan da anlaşılabiliyor. Bu serinin daha evvelki modellerine baktığımızda S21 serisinin daha minimal bir görüntüye sahip olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Kamera tasarımını sıra dışı olarak tanımlamak mümkün. Haydi gelin, bu seriye daha da yakından bakalım.

Galaxy S21 ve S21+ Hangi Özelliklere Sahiptir?

  • Her iki telefonun da Sonsuz-O yani Infinity-O ekran tasarımı vardır.
  • Her iki telefon da daha yüksek ekran gövde oranına sahip olmasıyla dikkat çeker.
  • Kamera modülleri üçlü arka kameradan oluşmaktadır.
  • Ön ve arka panelleri ise Gorilla Glass Victus ile korunmaktadır.
  • S21 171 gramlık bir ağırlıkla karşımıza çıkarken, Plus modelinde bu ağırlık artarak 202 grama yükseliyor.

Infinity-O ekranın Samsung’un vazgeçilmezlerinden biri haline geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat bu ekran, daha önceki telefon modellerine göre daha düz bir panel ile karşımıza çıktığı için farkını yaratmış oluyor. Bu durum, akıllı telefonun kullanılabilir ekran alanını arttırmış oluyor. S21 bu serinin en ufak üyesi fakat S21 Plus, ortanca modeli oluyor. Bu iki güzel telefon, görünüm ve tasarım bakımından S21 Ultra’dan bir tık daha farklı görünüyor. Mesela arka taraftaki sol üst köşede bulunan kamera modülü içerisinde üç sensörü bulunuyor. S21 ve Plus bu bakımdan ortak, fakat S21 Ultra’da 4 lens bulunuyor. Samsung’un tasarım harikası diyebileceğimiz S21 ailesi, şimdiden herkes tarafından büyük beğeni topladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.