- Advertisement -

Samsung Galaxy SmartTag’ın Tanıtımı Yapıldı

Samsung Galaxy SmartTag’ın Tanıtımı Yapıldı

0 199

Geçtiğimiz gün düzenlenen Unpacked 2021 etkinliğinde Samsung tarafından Galaxy SmartTag tanıtımı yapıldı. Yeni bir akıllı arama cihazı ile birlikte artık her şey takip edilme imkanına sahip olacak.

Samsung Galaxy SmartTag ile birlikte artık kullanıcıların hayatına büyük bir rahatlık gelecek. Daha öncesinde teknik açıdan küçük bir cihazın kaybolmuş olmasından endişe duyduğunuz bir şey için artık internet ortamında konumunu çok rahat bulma şansına sahip olacaksınız. Bu ay içerisinde satışa sunulacak olan cihazın ücreti ise 29,99 dolar civarında olması bekleniyor. Tüm bunların yanı sıra etkinlikte Galaxy S21S21 Plus ile S21 Ultra cihazlarınında tanıtımları gerçekleştirildi.

Kaybetme Endişesi Son Buluyor

Küçük bir cihaz üzerinde teknik açıdan Bluetooth sistemi yer almasıyla birlikte, anahtar gibi farklı bir şeylerin takip edilebilmesi bu cihaz sayesinde sağlanacak. Bluetooth 5.0 LE modülünün model üzerinde bulunacağı ve bir tuş ile cihaza sinyal gönderilmesiyle hemen yerinin tespit edilmesinin sağlanması ise mümkün olacak. Galaxy SmartTag+ cihazın sahip olduğu geniş bant özelliği sayesinde konum bilgisi sağlanmış olacak. Bundan sonra gelmesi beklenen Plus versiyon ile birlikte artırılan gerçekçilik ise 3 boyutlu konum aranmasına imkan sunacak.

Samsung firmasınca tanıtımı yapılan cihaz ile birlikte Galaxy Find Network adındaki bir uygulamayı da yayınladı. Uygulama Samsung cihazlarının diğer modellerinde kullanma imkanına sahip olacak. İlerleyen süreçte ise Android cihazlar için destek vermesi de beklenmektedir. SmartTag’ın üzerinde bulunduğu bir şeyin kaybolması sonrasında, diğer tüm Samsung kullanıcıları da sizinle beraber aramaları yapabilecek.

280 Gün Destekleyen Batarya Gücü

4×4 cm boyutlarına sahip olan Galaxy SmartTag, 1 santimetre kalınlık ile zarif bir görünüme sahip. Plastik kaplamaya sahip etiketlere ait IP53 sertifikası da yer alıyor. Siyah, beyaz ve açık kahverengi gibi renk seçeneklerine sahip olan cihazdaki etiketler ise CR2032 pil ile çalışmasını gerçekleştiriyor. 280 gün süresince tek pil yardımıyla cihaz kullanılabiliyor.

Galaxy SmartTag, Samsung Galaxy akıllı telefonlarının Android 8 ya da üzeri versiyonlarda kullanımına izin verilmektedir. Samsung SmartTag modelleri tekli ve ya çoklu modeller için 29 Ocak’tan itibaren 29.99 dolar üzerinden satışa çıkması bekleniyor. Aynı zamanda Galaxy S21 ön siparişinde bulunan kullanıcılara ise birer adet SmartTag hediyesi verilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.