- Advertisement -

Sınırlı Bir Süre Boyunca Overwatch Ücretsiz!

0 234

Dünyanın en ünlü oyun geliştiricisi ve yayıncıları arasında yer alan Blizzard, son dönemlerde arka arkaya yaptığı özel etkinlikler ile oyuncuları bir hayli memnun etmeyi başarıyor. Firmanın oyuncularına özel olarak hazırladığı son kampanya ise son zamanların en çok dikkat çeken oyunları arasında yer alan Overwatch ile ilgili oldu. Piyasaya çıktığı günden bu yana ortalığı kasıp kavuran ancak ücretli bir oyun olduğu için herkes tarafından oynanamayan Overwatch, Blizzard’ın düzenlediği etkinlik dahilinde yalnızca kısa bir süreliğine ücretsiz oluyor!

Sınırlı Bir Süre İçin Overwatch Ücretsiz

En sevilen oyunlar arasında yer alan Overwatch’ı ücretsiz şekilde dağıtmaya başlayan Blizzard, bu kampanyasını 4 Ocak’a kadar devam ettireceğini duyurdu. Böylelikle Overwatch’ı duyan ancak ücretli olması nedeniyle henüz tecrübe edememiş olan herkes 4 Ocak 2021 tarihine kadar sınırsız şekilde oyunu oynama hakkına sahip olacak.

2020 yılının sonlarına doğru arka arkaya oyuncuların yüzünü güldüren kampanyalar çıkaran diğer oyun şirketlerinden sonra Blizzard’ın da böyle bir kampanya başlatması tüm dünyada fazlasıyla yankı buldu. Video oyun piyasasının öncülerinden olan Blizzard’ın oyuncuları düşünerek hazırladığı bu kampanya ile bilgisayar oyuncuları birkaç günlüğüne bile olsa Overwatch’ı tamamen ücretsiz şekilde oynayabilecek ve arkadaşları ile birlikte kıran kırana mücadelelerin içine girebilecek.

Overwatch Nasıl Bir Oyun?

2016 yılında piyasaya çıkarılan Overwatch, çok oyunculu şekilde oynanabilen bir tür nişancı oyunu olarak tanımlanabilir. Birinci şahıs perspektifi ile oyuncularla buluşan oyun özellikle grafiklerinin kalitesi ile göz doldurmayı başarıyor. Dünyanın en popüler FPS oyunları arasına kısa zamanda yerleşen Overwatch’da oyuncular birbirinden farklı pek çok karakter içerisinden diledikleri seçimi yapma imkanlarına sahipler. Oyun haritalar açısından zenginliği ile de FPS oyuncuları tarafından takdir ediliyor. Milyonlarca bilgisayar oyuncusu tarafından aktif olarak oynanan Overwatch’ın 4 Ocak 2021 tarihine kadar ücretsiz olduğunu duyan oyuncular ise oyuna şu sıralarda büyük ilgi gösteriyor.

Overwatch Sistem Gereksinimleri

Overwatch’ın 4 Ocak’a kadar ücretsiz olması oyun piyasasını sallarken bu oyunu henüz tecrübe etmemiş olan oyunculara Overwatch sistem gereksinimlerinden de bahsedilebilir. Buna göre ücretsiz Overwatch oyununu keyifli ve akıcı bir şekilde oynayabilmek için yapımcı şirket Blizzard tarafından açıklanan ve önerilen sistem gereksinimlerinin aşağıdaki gibi olduğu söylenebilir:

  • İşlemci: Intel Core i5 ve üzeri
  • RAM: 6 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
  • Disk Alanı: 30 GB
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.