- Advertisement -

Teknoloji Nedir?

0 227

Teknoloji Nedir?

 

Teknoloji; bilimsel, sanayi, endüstriyel bilgilerin günlük yaşamda, mühendislik bölümlerinde, hastanelerde ve dahası alanlarda kullanılan bilgi birikimidir. Teknoloji; endüstri, elektronik, iletişim, tıbbi ve üretim gibi belirli alanlara ayrılır. Bu sınıf ayrımı genellikle ekipman bütünlüğünden oluşur. Örnek vermek gerekirse mekanik teknolojinin içeriğinde tekerlek, kamçı, kayış, motor gibi ekipmanlar vardır. Bu ekipmanlar kullanılarak ise teknolojide ilerleme sağlanır.

Teknoloji her ne kadar bilgisayar ve bilgisayar belleği içerisinde bilinse de, teknolojinin bu kısma gelene kadar bir tarihi vardır. İlk çağ buluşları ile başlamıştır teknoloji. Örneğin; ağaç kesmek için kullanılan aletlerin geliştirilmesi, ısının ve ateşin keşfi ve ilk çağ dönemlerinde insanların işini kolaylaştırmak için daha fazla üretim ve gelişim teknolojisi içerisinde bulunması.

Daha da ilerleyen çağlarda tekerleğin icadı, metalle uğraşın ve bilgi birikiminin silah üretimleri ile çıkması, medreselerde verilen fizik ve sayısal eğitimler teknolojiyi bugünlere kadar getirmiştir. Teknoloji aslında akıl ve yaratıcılıktır. Ne kadar yaratıcı ve ileriye dönük bir düşünce yapısına sahipseniz, o kadar başarılı ve teknolojiyi geliştirmeye dayalı çalışmalarınız olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.