- Advertisement -

Teknolojinin Gücü ve Olumlu Yanları

0 183

Bu sektör sürekli gelişmekte olan ve insanların hayatlarını kolaylaştıran yetişmek de oldukça zor olan bir sektördür.

Teknolojiyle ilgili olarak teknolojiyi takip etmek amacıyla kurulmuş birçok site vardır. İnsanlar bu sitelere üye olarak giriş yaparak yaşamda meydana gelen teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip edebilmektedir.

İlk olarak tanım yapılmak gerekirse teknolojiyi ifade eden tanım; Endüstri, sanayi ve bilimsel olan bilgilerin günlük hayatta bazı alanlarda kullanılması sonucu ortaya çıkan bilgi birikimine verilen isimdir.

Günlük hayatta denilen alanlar söylendiğinde örnek olarak hastane, mühendislik bunun gibi birçok alan verilir. Teknolojik olay belirli sınıflara ayrılır. Örneğin elektronik ya da iletişim gibi. Yaşamı kolaylaştırması açısından bu ayrımlara ihtiyaç duyulur. Bu ayrımlar kullanılan ekipmanlara göre belirlenir.

Örneğin iletişim alanına giren ekipmanlar telefon, bilgisayar gibi ekipmanları kapsar. Bunun gibi ekipmanların gelişmesi sonucunda bu alanda da ilerleme sağlanmış olmaktadır.

Teknolojinin Tarihi

Her alanın bir geçmişi yani tarihi olduğu gibi bu sektöründe bir geçmişi vardır. Örneklerle anlatmak gerekirse insanlar tarihte geçimlerini sağlamak, ısınmak, yemek yemek amacıyla birçok aleti kendileri geliştirmiştir.

Ateşin bulunması sadece ateşin bulunmasıyla kalmamıştır. Elbette ki ağaç kesmek için kullanılan aletler yaşamı kolay hale getirmek için sonralarda zaman içerisinde gelişme göstermiştir. Bu tarz gelişmeler üretim ve gelişme teknolojisinin alanları içerisine girmektedir.

Bunun gibi daha birçok örnek verilebilir. Konunun daha iyi anlaşılması adına bu şekilde örneklerle anlatılmıştır. Çünkü gelişme süresi her sektör için önemli olduğu gibi hayatı etkisi alanına alan bu sektör için de çok önemlidir.

Teknolojik Oyunlar Ve Versiyonları

Sektör gelişme gösterdikçe sektörün içerisine giren he alanda gelişmek zorundadır. Örnek olarak bilgisayar oyunları verilebilir. Bilgisayar oyunları arasında counter strike, fortnite, zula ya da lol gibi daha birçok oyun mevcuttur.

Bu oyunlardan lol oyununun yeni mobil versiyonu wild rift ismiyle çıkış yapmıştır. İşte bu olay herhangi bir oyunun sadece bilgisayar oyunu olarak kalmaması sonucunda insanların göstermiş olduğu ilgi doğrultusunda artık bir telefon oyunu haline de dönüşüp müthiş bir teknolojik gelişme örneğidir.

Bunun gibi daha birçok teknolojik oyunların yeni versiyonları gelişmeye katkı sağlamaya devam etmektedir.

2021 Yılının Teknolojik Gelişmeleri Neler Olacak?

Her insan bu gelişmeleri merak etmektedir. 2020 yılı son bulurken 2021 yılına girilmek üzeredir. Teknolojik gelişmeleri yaşamsal faaliyetlerin de değişmesi sonucunda tahmine etmek zor değildir. Çünkü bu alan bireylerin hayat yaşam tarzına göre ve ihtiyaçlarına göre değişiklik ve gelişme gösterir.

Günümüzde de artık bir virüs salgınıyla yaşamaya alışmak zorunda kalınmıştır. İşte bu sağlık sorunu artık insanları evden çalışmaya itmiştir. Bu da şu demek 2021 yılı beklenen gelişme uzaktan çalışma olayının yaygınlaşmasıdır.

Bununla birlikte gelecek gelişmeler maddeler halinde aşağıda verilmiştir;

-5G olayının gelişi beklenmektedir.

-Akıllı denebilecek düzeyde filmler ve diziler hizmete sunulması beklenti içerisindedir.

-Robot olan asistanlar gelişecektir. İnsan hayatına robotlar giriş sağlayacaktır.

-Otomobil sektörü gelişme gösterip akıllı asistan sistemleri otomobillere kurulacaktır.

-Telefon yani iletişim sektörü büyük bir gelişme gösterip telefonların görünümü, içeriği ve faaliyet alanları genişleyecektir.

-Bunlarla birlikte her iletişim ya da bilgi ağındaki aletlerde depolama alanları sınırsız hale gelecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.