- Advertisement -

UBER Yeniden Türkiye’de!

0 174

UBER Yeniden Türkiye’de!

UBER, mobil cihazlar üzerinden kullanılan bir uygulamadan oluşmaktadır. Bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek, ulaşım sağlamak istediğiniz herhangi bir nokta için taksi çağırabiliyorsunuz. UBER’deki araçların nerede olduğundan, fiyatlandırmaya kadar her konuya bu uygulamadan erişebilir, sürücüler ile irtibata geçebilirsiniz.

Bilindiği üzere yakın bir zamana kadar UBER’in Türkiye’deki tüm faaliyetleri yasak edilmişti. Taksici dernek ve birlikleri UBER’e dava açmış ve sonucunda korsan faaliyet olarak belirlenmişti. Tüm erişimleri engellenmişti.

UBER Geri Geliyor!

İstinaf Mahkemesi tarafından yasak engeli kaldırılan UBER, Türkiye’de faaliyetlerine yeniden başladığını açıklamıştır. Ancak yalnızca ticari taksi olarak hizmet verebilecektir. İstanbul bölgesindeki turkuaz ve sarı renkli taksiler, uygulama üzerinden çağırılabilecek, isteyenler ödemelerini kredi kartı ile de yapabileceklerdir.

Bu Sefer Taksi Şoförleri de Memnun!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na bağlı bir şekilde faaliyet gösteren Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin resmen kaldırdığı UBER yasağı, hem vatandaşları hem de taksicileri memnun etmiş durumda. Uygulamanın büyük bir kolaylık sağlayacağını düşünen vatandaşlar mutlu olurken, taksi şoförleri ise UBER’in hizmet hayatına sadece sarı taksi olarak devam edeceği için memnuniyet duyuyor. Lüks araç hizmetinin devre dışı kalması ile birlikte diğer şoförler de kendilerine uygulamada yer bulabilecek ve bu uygulamadan fayda göreceklerdir.

Peki UBER Nasıl Kullanılacak!

Öncelikle UBER uygulamasını akıllı cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Akabinde telefon numaranız ya da e mail adresiniz ile sisteme kayıt olmanız yeterli olacaktır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ana ekran kısmından konum seçip ya da arama kutucuğuna yerinizi yazdığınızda, kısa süre içinde bulunduğunuz mevkiye Uber aracı gelecektir. Uygulamadan sürücü ve plaka bilgilerini de görüntüleyebileceksiniz. Aracın plakası, sürücünün adı, fotoğrafı ve sürücüye verilen puanlar erişebileceğiniz bu bilgiler arasındadır. Ödemelerinizi uygulama üzerinden kredi kartı ile yapabileceğiniz gibi yolculuk sonunda nakit olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Henüz aracınız gelmeden varacağınız yere kadar olan yolculuğunuzun ücretinin ne olacağını, uygulama üzerinden görüntüleyebiliyor olmanız çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Zira bu durum size kredi kartınız ile ödeme yapabilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca yaptığınız yolculuğu puanlayarak da düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.