- Advertisement -

Whatsapp bu telefonlarda çalışmayacak

0 252

Whatsapp bu telefonlarda çalışmayacak

2 milyar kişinin kullandığı popüler mesajlaşma platformlarından birisi olan Whatsapp’dan geçtiğimiz günlerde kötü bir haber geldi. Whatsapp uygulamasının çalışmayacağı telefonlar belli oldu.

Hem Android hem iOS telefonlar için Whatsapp sitesindeki destek sayfasında bir güncelleme paylaştı. Bu güncelleme de üzülerek bazı akıllı telefonlarda Whatsapp uygulamasının çalışmayacağını o telefonlardan desteklerini çektiklerini söylediler. Bu durumdan sonra herkes hangi telefonlarda Whatsapp uygulamasının olmayacağını araştırmaya başladı. Peki, Whatsapp hangi telefonlarda kullanılmayacak? İşte cevabı…

Whatsapp hangi telefonlarda artık çalışmayacak

Güncellemiş olduğu sayfa da Whatsapp iOS 9 ve altı işletim sistemine sahip olan telefonların artık Whatsapp uygulamasını desteklemeyeceğini duyurdu.

Öte yandan Android için ise 4.0.3 sürümü ve altında kalan telefonlar artık Whatsapp uygulamasını desteklemeyecek.

2021 yılında yukarıda söylediğimiz sürümlere sahip akıllı telefon kullanıyorsanız maalesef telefonlarınıza Whatsapp uygulamasını kuramayacaksınız. Bu durum biraz üzücü.

Peki, Whatsapp bunu neden yaptı?

Whatsapp uygulamasının bunu yapmasındaki amacı mobil telefonların sürekli güncel tutulması gerektiği. Eğer telefonlar güncelleme almazsa veri açığı oluşuyor ve bu da uygulamaların saldırılara uğramasına sebep oluyor. Bundan dolayı kullanıcılarını korumak için güncelleme almayacak olan telefonlarda maalesef Whatsapp uygulamasının kullanımını engellemek zorunda kalıyor.

İşte Whatsapp uygulaması çalışmayacak o telefonlar

Telefonlar
1 iPhone 4
2 iPhone 4S
3 iPhone 5
4 iPhone 5S
5 iPhone 5C
6 iPhone 6
7 iPhone 6S
8 HTC Desire
9 LG Optimus Black
10 Motorola Droid Razr
11 Samsung Galaxy S2

 

Not: iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhohe 6 ve 6s için iOS 9 güncellemelerini yaptıkları takdir de Whatsapp’ı kullanabilecekler. Apple şirketinin ürettiği iPhone telefonlarda iPhone 4 ve öncesi telefonlarda  Whatsapp uygulaması çalışmayacak. O telefonlar çok kullanılmasa da biz yine de bu bilgiyi vermek istedik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.