- Advertisement -

Whatsapp’a Karanlık Mod Geldi

0 273

Android 10 ve IOS 13’ün karanlık moda sahip olmasının ardından birçok uygulama geliştiricisi uygulamalarına karanlık mod seçeneğini getirdi. Henüz getirmeyenler ise hala çalışmaşlarını sürdürüyor. Karanlık modun popüler olmasının altında yatan bazı sebepler var. İnsanları en mutlu eden özelliği, karanlık mod daha az şarj tüketiyor. Düşük ışıklı bir ortamda telefon ışığı gözü almıyor, göze zarar vermiyor. Bazı insanlar ise karanlık modun göze daha çok hitap ettiğini düşünüyor.

Whatsapp’a Karanlık Mod Geliyor
Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre geliştiriciler şuan hem IOS hem de Android için olan Whatsapp uygulamarına karanlık mod eklemek çalışmalarını sürdürüyor. Hatta çalışmalarda sona yaklaşılmış durumda. Henüz net tarihi belli olmasa da, yakın zamanda bunu bekliyoruz. Whatsapp’ın karanlık modu tahmin edilenin aksine siyah ve gri renklerden değil, lacivertimsi bir temadan oluşacak. Telefonunuzu karanlık modta kullanıyorsanız Whatsapp karanlık mod otomatik olarak aktifleşecek.

Whatsapp’a Yeni Özellikler Geliyor
Gelen güncellemeyle sadece Whatsapp karanlık mod gelmeyecek. Artık kendi kendini silen mesajlar yazabileceğiz. Nasıl mı? Yazdığımız mesaja yapacağımız ayarla minimum 5 dakika, maksimum 1 saat süre belirleyerek mesajın kendisini silmesini sağlayacağız. Mesaj karşı tarafa ulaşacak ve zamanı dolduğunda otomatik olarak silinecek. Whatsapp’ın bu yeni özelliği de çığır açacak gibi duruyor.
Mesajlarını sessize aldığınız kişiden gelen bildirimlerin tamamı kaldırılıyor. Sizin isteğinize bağlı olarak, sessize aldığınız kişi size mesaj attığında bunun bildirimi veya mesaj tiki gözükmeyecek. Sadece siz o kişiyi seçtiğinizde mesajı görebileceksiniz. Tabii bu isteğinize bağlı bir durum.

Whatsapp Karanlık Mod Ne Zaman Geliyor?
Whatsapp karanlık modun ne zaman geleceğine dair yetkili ağızlardan herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple bir şey diyemiyoruz. Ancak Whatsapp bu konularda diğer uygulamaların gerisine düştüğü için elini çabuk tutacaktır. Güncellemeyi olabildiğince kısa sürede vermeye çalışacaklardır.
Not: Bu yazıda paylaşılan bilgiler Whatsapp’a yakın kaynakların açıklamalarına dayanarak paylaşılmıştır. Whatsapp’tan herhangi bir resmi açıklama bulunmadığından bilgilerin kesinliğini doğrulayamıyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.